بزن بریم
منوی دسته بندی

نخستین قانون استفاده از هوش مصنوعی درجهان تصویب شد

قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا با پرداختن به خطرات مرتبط با این فناوری به سرعت در حال تحول ، یک چهارچوب نظارتی را ارائه می کند که بر اساس آن ، سیستم های هوش مصنوعی بر اساس خطراتی که می توانند برای کاربران در بر داشته باشند به پروه هایی با محدودیت های متفاوت تقسیم می شوند . به عنوان مثال ، پارلمان اروپا استفاده از فناوری هوش مصنوعی برای تشخیص چهره را دارای خطری غیر قابل قبول دانسته و به جز برای استفاده پلیس در صورت تهدید غیرمنتظره و جرایم جدی مانند آدم ربایی یا تروریسم ممنوع کرده است .

مارگارت وستاگر کمیسیونر رقابت اتحادیه اروپا نیز معتقد است اخیراً گسترش تصاویر هرزنگاری یک فرد مشهور در شبکه‌های اجتماعی، اهمیت نیاز به قوانین جدید را نشان می‌دهد. او در پلتفرم اجتماعی ایکس نوشت: آنچه برای این فرد اتفاق افتاد واقعیت ماجرا را نشان می‌دهد؛ آسیبی که استفاده مخرب از هوش مصنوعی ایجاد می‌کند، مسئولیت پلتفرم‌ها و اینکه چرا اجرای قوانین فناوری مهم است.

پس از آنکه کشورهای اروپایی با در نظر گرفتن شرایطی سختگیرانه توازن میان شفافیت و اسرار تجاری و کاهش بار اجرایی بر سیستم به سیستم‌های پرریسک هوش مصنوعی در قانون مذکور موافقت کردند، فرانسه نیز موضع مخالف خود را تغییر داد و در نتیجه میان کشورها توافق حاصل شد.

به گفته یک دیپلمات اروپایی، هدف قانون آن است که توسعه مدل‌های هوش مصنوعی رقیب در منطقه را مجاز کند.

این درحالی است که استارت آپ هوش مصنوعی فرانسوی میسترال و استارت آپ آلمانی Aleph Alpha مشغول لابی گری در دولت‌های خود درباره این موضوع هستند. پیش از فرانسه، آلمان نیز حمایت خود از قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا را اعلام کرد.

zananeshaghel وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *