زنان شاغل » کتاب زنان به پيش اثر شريل سندبرگ

زنان شاغل

مطالعات زنان ، اخبار زنان ، فرهنگ مهربانی ، مدیریت تنهایی، زنان شاغل

کتاب زنان به پيش اثر شريل سندبرگ

کتاب زنان به پيش اثر شريل سندبرگ

معرفی کتاب زنان به پیش

کتاب زنان به پیش: طرحی برای ارتقای منزلت اجتماعی زنان و افزایش مفاهمه بین زن و مرد اثر شریل سندبرگ یکی از قدرتمندترین و ثروتمندترین زنان جهان است.

ابن کتاب ترجمه‌ای‌ست از کتاب “Lean In: Women, Work, and the Will to Lead” و دربردارنده ‌آموزه‌هایی پرشمار برای همگان است که آن را پرفروش‌ترین کتاب مدیریت سال ۲۰۱۳ میلادی و یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها در ماه‌های رفته از سال ۲۰۱۴ کرده است.

شریل سندبرگ، مدیر ارشد اجرایی فیسبوک است؛ نیرومندترین ابزار تاریخ بشر برای برقراری ارتباط اجتماعی و حتی فراتر از آن. سندبرگ گرچه پردازنده ایده نخستین فیسبوک نیست، اما پس از مارک زوکربرگ، بنیان‌گذار این غول فناوری، شخص دوم این شرکت ابرقدرت است. او یکی از کسانی است که این غول را پرورش داده، همان کاری که در گوگل نیز کرد و شرکتی کوچک را به غول جستجوی برخط(آنلاین) جهان دگرگون کرد.

سندبرگ هنگام نوشتن این کتاب در فهرست «قدرتمندترین زنان جهان» مجله فوربس، جایگاه پنجم را داشت و در آخرین فهرست منتشر شده از سوی فوربس نیز همچنان جزو ده نفر نخست جهان است. او در فهرست مجله فورچون از «قدرتمندترین زنان در تجارت» هم نفر پنجم است. سندبرگ همچنین یکی از ثروتمندترین زنان جهان به شمار می‌آید و جالب آنکه همه اینها را در ۴۴ سالگی به کف آورده است. افزون بر این دستاوردها، رهنمودهای او از آن رو جذاب است که اولا شریل سندبرگ در مسیر کاری، گام به گام پیش رفته و ثانیا در زندگی شخصی تجربه شکست و موفقیت را با هم دارد. او در جوانی طلاقی زودهنگام را از سر گذارنده و حالا کار و خانواده را با هم دارد. به این ترتیب آنچه او در این کتاب پیشنهاد می‌دهد نه ایده‌آل برخی فمینیست‌های افراطی ضد مرد، بلکه مناسب مردمی از هر طبقه اجتماعی است.

فهرست مطالب

پیش‌گفتار مترجم
مقدمه
۱-شکاف در جاه‌طلبی برای مدیریت
۲-پشت میز بنشینید
۳-موفقیت و قابلیت دوست داشته شدن
۴-تونل‌سرسره نه نردبان
۵-شما مشاورِ راهنمای من هستید؟
۶-حقیقت را بجویید و بگویید
۷-پیش از آنکه بروید، نروید
۸-شریکتان را شریکی واقعی کنید
۹-افسانۀ همه کار کردن
۱۰-بیایید گفت‌وگو در این باره را آغاز کنیم
۱۱-همکاری برای برابری
بیایید به صحبت ادامه دهیم
سپاسگزاری‌
یادداشتمطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذاریداینماد
حقوق تمامی مطالب منتشره متعلق به سایت و گردانندگان آن می باشد.