زنان شاغل » راز موفقیت زنان شاغل در فرزند پروری و خانه داری در چیست

زنان شاغل

مطالعات زنان ، اخبار زنان ، فرهنگ مهربانی ، مدیریت تنهایی، زنان شاغل

راز موفقیت زنان شاغل در فرزند پروری و خانه داری در چیست

راز موفقیت زنان شاغل در فرزند پروری و خانه داری در چیست

بسیاری از مادران شاغل نسبت به سایر همکاران موفق ترند زیرا آنها همسران فوق العاده، مادران شگفت انگیز و کارمندان بی نقصی هستنداما رمز کار این زنان شاغل در چیست؟

وضعیت زندگی امروزه به خصوص در کلان شهر ها به گونه ای است که کار کردن مرد به تنهایی نمی تواند کفاف زندگی را بدهد و زنها مجبورند همپای مردها کار کنند تا بتواند از پس مخارج زندگی و پرداخت اقساط منزل و شهریه مدرسه بچه ها بر آیند . بسیاری از زنان شاغل با این مشکلات کنار آمده اند و توانسته اند در کارهای منزل و فرزند پروری به موفقیت برسند در این مطلب شما را با رازهای موفقیت زنان شاغل در خانه داری آشنا می کنیم.زنان شاغل

نکاتی طلایی برای موفقیت زنان شاغل در امور خانه وفرزند پروری
خانم هایی که شاغل هستند و فرزند نیز دارند چگونه هم به امور خانه رسیدگی می کنند و هم شغل خود را به نحو احسنت انجام می دهند چگونه از عهده امور خود بر می آیند و رمز موفقیت آن ها در این زمینه چیست؟
یاد بگیرید زمان تان را به درستی مدیریت کنید؛ به نحوی که بتوانید هم از عهده وظایف کاری تان برآیید و هم برای وقت گذراندن با فرزند و همسرتان زمان آزاد داشته باشید.مادر بودن یکی از بزرگترین هدایایی است که یک زن می تواند در طول زندگی اش دریافت دارد. هر چند، مادر شاغل بودن یک چالش واقعی است.
هر روز انبوهی از وظایف و کارهای روزانه پیش روی تان قرار دارد و به ندرت، زمانی برای خودتان پیدا می کنید. همین امر موجب می شود ایمان به خودتان و مهارت های حرفه ای تان را از دست بدهید.شاید با قرار گرفتن در این موقعیت فکر کنید مسیر شغلی تان به انتهایش رسیده است. اما باور کنید، نه، بسیاری از مادران شاغل نسبت به سایر کارمندان موفق ترند. آنها همسران فوق العاده، مادران شگفت انگیز و کارمندان بی نقصی هستند.
اما رمز کارشان چیست؟ آنها به سادگی بر این مهارت های مهم زندگی تسلط می یابند که هر مادر شاغلی باید به منظور داشتن زندگی شاد و موفق، آنها را به کار ببرد.

مواظب خودتان باشید
با داشتن تمام آن کارهای روزانه خانه و پروژه های بزرگ، فراموش کردن خودتان راحت است. فرزندتان اولویت شماست و برای درآمد داشتن هم نیاز به شغل دارید. ممکن است فکر کنید در حال حاضر مراقبت از خودتان خیلی مهم نیست.
هر چقدر هم که سرتان شلوغ باشد، لازم است هر روز، زمانی را به خود خودتان اختصاص دهید. حتی اگر این زمان ۵ دقیقه هم باشد، شما به یک وقفه نیاز دارید. به صورت روزانه مواظب زیبایی و سلامتی خودتان باشید.مطمئنا می خواهید شوهر و فرزندتان به همسر و مادر زیبایشان ببالند. به همین دلیل است که همیشه سعی کنید بهترین نسخه از خودتان باشید.
یاد بگیرید تیمی کار کنید
اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارند همه کارها را خودشان به تنهایی انجام دهند، پس قطعا نیاز دارید مهارت کار کردن به صورت تیمی را بیاموزید.شما مادری هستید که زمان این را ندارد همه کارها را به صورت مستقل و خودمختار انجام دهد. از همسرتان بخواهید در امور خانه کمک کند و سعی کنید وظایف تان را با همکاران تقسیم کنید.جدای از تمام وظایفی که بر دوش تان است، به خاطر داشته باشید شما فقط یک انسان هستید. باور کنید شما هیچ قدرت خارق العاده ای ندارید و قادر نیستید به تنهایی از پس همه کارها بربیایید.

خودتان را ببخشید
فارغ از اینکه امروز چه روزی است، شما همیشه سرتان شلوغ است. مادران شغل به دلیل برنامه های کاری فوق العاده شلوغی که دارند غالبا کمتر از سایر مادران به فرزندان شان توجه می کنند. اگر نمی توانید تمام وقت تان را با خانواده تان بگذرانید، احساس گناه نکنید. شما کمک خرج و بعضا نان آور خانه هستید پس اگر نمی توانید انجام هم زمان همه کارها را مدیریت کنید به این معنی نیست که مادر بدی هستید. به جای اینکه خودتان را سرزنش کنید، به کسی که هستید افتخار کنید.

بین کار و زندگی شخصی تعادل برقرار کنید
مادر شاغل بودن به معنی انجام ده ها وظیفه روزانه و مستمر است. پس سعی کنید روش مناسبی برای ایجاد توازن و تعادل میان کار و زندگی شخصی تان پیدا کنید. یاد بگیرید زمان تان را به درستی مدیریت کنید به نحوی که بتوانید هم از عهده وظایف کاری تان برآیید و هم برای وقت گذراندن با فرزند و همسرتان زمان آزاد داشته باشید.اگر می خواهید سالم بمانید و مادر خارق العاده ای باشید، پس ایجاد تعادل و موازنه میان زندگی شخصی و کارتان بسیار حیاتی است.

بسیار مشتاق و پر انرژی باشید
زندگی شما آسان نیست. این بدین معناست که گاهی اوقات بهتر است به جای گریه کردن بخندید. افکار مثبت به شما کمک می کند با وجود فشارهای سخت و طاقت فرسا همچنان به مسیرتان ادامه دهید.
خوشبین باشید و بر جنبه روشن زندگی که به شما قدرت حرکت رو به جلو را می دهد تمرکز کنید. هر زمان احساس می کنید قادر به کنترل زندگی شلوغ تان نیستید به کودک تان فکر کنید. شما قوی، باهوش و شجاع هستید. امیدتان را از دست ندهید و به آینده روشن تان مطمئن باشید

با فرزندتان بازی و کار کنید
زمانی که از محل کارتان به خانه برمی گردید اما هنوز مجبور هستید برخی وظایف کاری تان را در خانه انجام دهید، سعی می کنید هر چه سریع تر آنها را به اتمام برسانید اما کودک شما به این صورت فکر نمی کند. فرزندتان توجه شما را می طلبد و نمی توانید از همسرتان بخواهید همیشه با او بازی کند و سرگرم نگهش دارد. پس به فرزندتان چند کار دهید و از او بخواهید وظایف خودش و شما را با یکدیگر انجام دهد.یک مادر شاغل حتی اگر بسیار پرمشغله است باید قادر باشد فرزندانش را سرگرم کند.

زنان شاغل چگونه به همه امور رسیدگی می کنند
فقط بگویید «نه»
مادر شاغل کاملا حق دارد زمانی که لازم است، بگوید «نه». دوستانتان هم مطمئنا این موضوع را درک می کنند که حتی اگر بخواهید به جمع آنها ملحق شوید و با آنها به تفریح بروید، سبک زندگی تان هم اکنون متفاوت است و نمی توانید هر زمان که بخواهید با آنها به تفریح بروید.میهمانی ها و مسافرت های دوستانه به اندازه خانواده و شغل تان مهم نیستند و فکر می کنید «نه» گفتن به آنها بسیار سخت است. همچنین باید «نه» گفتن در محل کارتان را نیز یاد بگیرید.

خودتان را برای سختی ها و مشکلات آماده کنید
زندگی مادران شاغل مملو از سختی ها و مشکلات متعدد است. همانطور که لازم است کارمند فوق العاده، مسئولیت پذیر و سختکوشی باشید، همچنین باید در عین حال همسر دوست داشتنی و زیبا، مادر دلسوز و دختر قدرشناسی باشید.
شما همیشه سرتان شلوغ است. حتی اگر کار سختی باشد، سعی کنید بدون آه و ناله و گریه و زاری هر کدام از مسائل زندگی تان را حل کنید. بله، شاید الان احساس استرس و فشار زیادی داشته باشید اما زندگی تان به اندازه ای که فکر می کنید بد نیست. شما یک مادر هستید. اگر شغل تان را دوست ندارید می توانید تغییرش دهید اما فرزندتان را هرگز ترک نمی کنید، پس مطمئن باشید صرف نظر از اینکه چقدر سرتان شلوغ باشد یا موفق باشید، خانواده تان اولویت شما است.
داشتن چندین و چند وظیفه، خصوصا زمانی که بچه دارید، کار سختی است. برای زندگی هر روزتان برنامه ریزی داشته باشید و مسائل منفی را خیلی جدی نگیرید. به خاطر داشته باشید، افراد زیادی هستند که نمی توانند بچه دار شوند و بسیاری از مردم هم نمی توانند یک شغل برای خودشان پیدا کنند. قدر زندگی تان را بدانید و جلوی رشد و ترقی خودتان را نگیرید.

هویت تان را فراموش نکنید!

مادربودن، همسربودن و یک زن شاغل بودن نباید موجب شود که شما تبدیل به یک برده شوید. شما باید زنانگی خود را همیشه حفظ کنید. بسیاری از زنان عادت دارند از خود بزنند و فداکاری کنند تا دیگران در آسایش باشند. اما این کار چندان صحیح نیست. لذت های زنانه را همیشه در خود زنده نگاه دارید. هرچند وقت یک بار به آرایشگاه بروید و برای خودتان هم لباس های شیک بخرید. شما یک زن هستید و سعی کنید با غرور یک زن باقی بمانید .

خودتان را مقصر ندانید هیچ زنی قادر نیست هم کارهای منزل و هم کارهای اداری خود را بدون هیچ کم و کاستی با هم هماهنگ کند. خود را مقصر ندانید. اگر امروز خسته اید و قادر نیستید آشپزی کنید، اشکالی ندارد اگر هرچند وقت یک بار پیتزا سفارش دهید یا غذای حاضری بخورید

زمان شخصی داشته باشید

اگر کار، انجمن اولیا و مربیان و یا وقت دکتر برایتان مهم است باید به همان اندازه برای زمان شخصی خودتان هم ارزش قایل شوید. برای روابط با دیگران حتما وقت خاصی در نظر بگیرید و نگذارید کار مانع شود. اگر دایما کار، ساعات شخصی شما را بهم می زند در کارتان تغییر ایجاد کنید:ساعت یا حجم آن را کم کرده، مسوولیت تان را کمتر کرده و هر تغییری که به نفع ساعات شخصی است انجام دهید چون حفظ زمان شخصی باعث رضایت بیشتر در کار و زندگی شخصی شده، خلاقیت و تولید را بالا می برد .

تفریح و آرامش به برنامه ریزی احتیاج دارد. این دو جزو اصول ضروری یک زندگی متعادل هستند. این موضوع برای هر کس اختصاصی تعریف می شود:کلاس موسیقی، کارهای هنری، یوگا، صرف عصرانه با همسر یا دوست قدیمی بیرون از منزل. ورزش را فراموش نکنید چون تاثیر آن عالی است. اگر باور داشته باشید که مهمترین موضوع در زندگی شادی است برای این کارها وقت در نظر می گیرید .مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذاریداینماد
حقوق تمامی مطالب منتشره متعلق به سایت و گردانندگان آن می باشد.