زنان شاغل » نقاشی روی لباس شب

زنان شاغل

مطالعات زنان ، اخبار زنان ، فرهنگ مهربانی ، مدیریت تنهایی، زنان شاغل

نقاشی روی لباس شب

نقاشی روی لباس شب

از آنجا که مباحث مربوط به نقاشی روی پارچه بسیار کاربردی است و بانوان عزیز مشتاق فراگیری آن و اجرای این طرح ها بر روی لباس ها هستند . مطلب ذیل با عنوان نقاشی روی لباس شب را منتشر نمودیم . امیداست بکار آید.

لوازم مورد نیاز :
۱ ـ پالت رنگ
۲ـ رنگ اکریلیک مخصوص پارچه
۳ ـ قلم موی سرگرد شماره ۱ و ۲
۴ ـ چسب DM5 و چسب بیندر
۵ ـ ماده پفکی
۶ ـ کارگاه گلدوزی

198191
۱ ـ ابتدا طرح مورد نظر را با کاربن خیاطی روی پارچه انتقال دهید ، بعد از انتقال طرح روی پارچه آن را درون کارگاه گلدوزی قرار دهید .
۲ـ بر حسب جنس پارچه مواد زمینه را آماده کنید . در اینجا پارچه ی مورد نظر استرج کش دار می باشد . مواد زمینه برای این پارچه شامل (۱ واحد پفکی + یک دوم واحد چسب DM5 + یک دوم واحد اورینت + کمی بیندر برای رقیق کردن ) می باشد . مواد زمینه را با قلم موی شماره ۲ به صورت برجسته روی طرح مورد نظر قرار دهید . دقت داشته باشد که مواد زده شده باید با فاصله ای حدود ۱ میلی متر از هم دیگر قرار گیرد تا بعد از اطوی کار طرح واضح و مشخص داشته باشید . بعد از زدن مواد زمینه به مدت ۲۴ ساعت بعد از پارچه را از پشت با اطوی ملایم اطو بزنید .

198192
۳ ـ بعد از اطوی کار زمینه را با رنگ صدفی سفید آکریلیک بپوشانید در همان لحظه که رنگ صدفی خیس است ، رنگ مورد نظر را روی کار سایه بزنید . گل ها را با یک واحد رنگ صدفی + یک سوم واحد آبی سورمه ای ) سایه بزنید . رنگ را از انتهای گلبرگ با قلم موی شماره یک سایه زده به ابتدای گلبرگ که رسیدید سایه ها را روشن تر کار کنید . تمام گل ها را به همین شکل سایه بزنید .

198193
۴ ـ برای سایه زدن شاخه ها و برگ ها از رنگ آکرولیک نقره ای استفاده کنید . با قلم موی شماره ۱ رنگ را به صورت یکنواخت روی شاخه و برگ ها کشیده و محو کنید .
۵ ـ در انتهای کار مرکز گل ها را با اکلیل نقره ای بپوشانید . برای زدن اکلیل نقره ای : یک واحد اکلیل نقره ای + یک دوم واحد چسب DM5 + کمی بیندر مخلوط کرده و با قلم موی شماره ۱ در مرکز گل قرار دهید ، بعد از اتمام کار پارچه را با اطوی ملایم اطو کنید تا مرکز گل ها کمی برجسته شود . دقت کنید اطو بدون بخار باشد .

198194مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذاریداینماد
حقوق تمامی مطالب منتشره متعلق به سایت و گردانندگان آن می باشد.