زنان شاغل » نقاشی روی پارچه و لباس با شابلون

زنان شاغل

مطالعات زنان ، اخبار زنان ، فرهنگ مهربانی ، مدیریت تنهایی، زنان شاغل

نقاشی روی پارچه و لباس با شابلون

نقاشی روی پارچه و لباس با شابلون

یادگیری نقاشی روی پارچه کمک میکنه خیلی راحت اون طرح و نقشی رو که دوست داریم روی پارچه های ساده بندازیم و همینطور اگه لباسی داریم که دلمون رو زده با استفاده از نقاشی روی پارچه تغییرش بدیم و یه کار جدید داشته باشیم. پس با این آموزش زیبا و جذاب همراهم باشید، مطمئنم خوشتون میاد.

آموزش نقاشی روی پارچه با شابلون ( تکنیک استنسیل ) :

برای شروع نقاشی روی پارچه بهتره وسایل مورد نیازتون رو آماده کنید. میتونید از یه لباس قدیمی و ساده و یا پارچه استفاده کنید تا کار نقاشی رو روی اون انجام بدید.

painting-on-fabric-2

حالا یه تکه طلق و یا مقوا بردارید و طرح مورد نظرتونو روی اون پیاده کنید. بعد از کپی و یا کشیدن طرح با هویه، کاتر و یا قیچی طرح رو خالی کنید. به جای اینکار میتونید از شابلون های موجود در بازار هم استفاده کنید که اینطوری کار شما خیلی راحت تره و سریع تر پیش میره.

painting-on-fabric

تو این مرحله از نقاشی روی پارچه از رنگهای اکریلیک استفاده کنیدو فقط توجه داشته باشید که از رنگی استفاده کنید که با پارچه شما همخوانی داشته باشه تا نقاشی شما زیباتر شه. مقدار رنگ مورد نظرتونو داخل پالت و یا یه ظرف کوچیک بریزید وهر مقدار رنگ که خواستین یک سومش رو چسب DM5 بریزید. اینکار به دوام و ثبات رنگ کمک میکنه.

painting-on-fabric-1

حالا طرحی رو که قبلا آماده کردیم با استفاده از سنجاق ته گرد و یا چسب کاغذ به پارچه یا لباستون متصل کنید و با قلمو مخصوص نقاشی یا تکه ایی اسفنج آغشته به رنگ داخل طرح و قسمت های خالی شده رو رنگ بزنید.

painting-on-fabric-3

فقط در صورتی که طرح رو روی کاغذ منتقل کردید، ممکنه تکه های کاغذ به دلیل نازک بودن جداشدن و به پارچه بچسبن، اون تکه ها رو به آرومی به وسیله موچین از روی پارچه بردارید.

painting-on-fabric-4در مرحله آخر کا رو به وسیله سشوار خشک کنید تا نقاشی شما خراب نشه و بعد خیلی راحت از اون استفاده کنید و از داشتن هنر دست خودتون نهایت لذت رو ببرید.

منبع : هنر در خانهمطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذاریدحقوق تمامی مطالب منتشره متعلق به سایت و گردانندگان آن می باشد.