زنان شاغل » نقاشی روی لباس شب

زنان شاغل

مجله اینترنتی بانوان شاغل ایرانی

نقاشی روی لباس شب

نقاشی روی لباس شب

از آنجا که مباحث مربوط به نقاشی روی پارچه بسیار کاربردی است و بانوان عزیز مشتاق فراگیری آن و اجرای این طرح ها بر روی لباس ها هستند . مطلب ذیل با عنوان نقاشی روی لباس شب را منتشر نمودیم . امیداست بکار آید.

لوازم مورد نیاز :
۱ ـ پالت رنگ
۲ـ رنگ اکریلیک مخصوص پارچه
۳ ـ قلم موی سرگرد شماره ۱ و ۲
۴ ـ چسب DM5 و چسب بیندر
۵ ـ ماده پفکی
۶ ـ کارگاه گلدوزی

198191
۱ ـ ابتدا طرح مورد نظر را با کاربن خیاطی روی پارچه انتقال دهید ، بعد از انتقال طرح روی پارچه آن را درون کارگاه گلدوزی قرار دهید .
۲ـ بر حسب جنس پارچه مواد زمینه را آماده کنید . در اینجا پارچه ی مورد نظر استرج کش دار می باشد . مواد زمینه برای این پارچه شامل (۱ واحد پفکی + یک دوم واحد چسب DM5 + یک دوم واحد اورینت + کمی بیندر برای رقیق کردن ) می باشد . مواد زمینه را با قلم موی شماره ۲ به صورت برجسته روی طرح مورد نظر قرار دهید . دقت داشته باشد که مواد زده شده باید با فاصله ای حدود ۱ میلی متر از هم دیگر قرار گیرد تا بعد از اطوی کار طرح واضح و مشخص داشته باشید . بعد از زدن مواد زمینه به مدت ۲۴ ساعت بعد از پارچه را از پشت با اطوی ملایم اطو بزنید .

198192
۳ ـ بعد از اطوی کار زمینه را با رنگ صدفی سفید آکریلیک بپوشانید در همان لحظه که رنگ صدفی خیس است ، رنگ مورد نظر را روی کار سایه بزنید . گل ها را با یک واحد رنگ صدفی + یک سوم واحد آبی سورمه ای ) سایه بزنید . رنگ را از انتهای گلبرگ با قلم موی شماره یک سایه زده به ابتدای گلبرگ که رسیدید سایه ها را روشن تر کار کنید . تمام گل ها را به همین شکل سایه بزنید .

198193
۴ ـ برای سایه زدن شاخه ها و برگ ها از رنگ آکرولیک نقره ای استفاده کنید . با قلم موی شماره ۱ رنگ را به صورت یکنواخت روی شاخه و برگ ها کشیده و محو کنید .
۵ ـ در انتهای کار مرکز گل ها را با اکلیل نقره ای بپوشانید . برای زدن اکلیل نقره ای : یک واحد اکلیل نقره ای + یک دوم واحد چسب DM5 + کمی بیندر مخلوط کرده و با قلم موی شماره ۱ در مرکز گل قرار دهید ، بعد از اتمام کار پارچه را با اطوی ملایم اطو کنید تا مرکز گل ها کمی برجسته شود . دقت کنید اطو بدون بخار باشد .

198194مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذاریدحقوق تمامی مطالب منتشره متعلق به سایت و گردانندگان آن می باشد.