زنان شاغل » برای نخستین بار کشتی کج زنان در عربستان برگزار شد

زنان شاغل

مطالعات زنان ، اخبار زنان ، فرهنگ مهربانی ، مدیریت تنهایی، زنان شاغل

برای نخستین بار کشتی کج زنان در عربستان برگزار شد

برای نخستین بار کشتی کج زنان در عربستان برگزار شد

برای نخستین بار در عربستان سعودی مسابقه کشتی کج زنان در ریاض پایتخت این کشور برگزار شد، امری که در محافل خارجی مورد انتقاد و در داخل به ویژه جامعه مفتیان تاکنون در قبال آن سکوت کرده اند.
پایگاه خبری عربی ۲۱ با اعلام این مطلب افزود، این مسابقه برای نخستین بار امروز (جمعه) در ورزشگاه بین المللی ملک فهد ریاض و بین دو سوپراستار زن آمریکایی و کانادایی برگزار شد.

برگزاری مسابه کشتی کج زنان در عربستان سعودی کشوری که تا چندی پیش به زنان حق رانندگی نمی‌داد، به نظر نمی‌رسد برای جامعه مفتی‌های سعودی به راحتی قابل هضم باشد، اما غالب این افراد به علت ترس از سیاست سرکوبگرانه آل سعود با دیگر مفتی‌های منتقد در قبال این قضیه سکوت اختیار کرده اند.

در همین حال برگزاری این مسابقه در بین کاربران فعال عربستانی در توییتر و دیگر کاربران عرب مورد انتقاد گسترده قرار گرفت.

صلاح الصاعدی یک کاربر سعودی با خطاب قرار دادن ملک سلمان شاه این کشور در حساب خود نوشت، آنچه در ریاض رخ داده نه خداوند را راضی می‌کند نه ما مردم را و نه حتی شما را.

“بدور الوایلیه” دیگر کاربر عربستانی با رد قاطعانه برگزاری این مسابقات نوشت، به خداوند خود پناه می‌بریم.

جمال ریان مجری پیشین شبکه الجزیره هم در حساب توییتری خود در واکنش به این مسابقه نوشت، امروز باشگاه‌های شبانه، مشروبات الکلی و کشتی کج زنان در عربستان حلال می‌شود و به تبع آن فردا روزی زندان‌ها حلال خواهد شد.

وی همچنین در ادامه توییت خود نوشت آیا در ادامه این اصلاحات برگزاری انتخابات، دمکراسی و مشارکت در حکومت آل سعود نیز حلال می‌شود؟!
منبع: ایرنامطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذاریدحقوق تمامی مطالب منتشره متعلق به سایت و گردانندگان آن می باشد.